Tradycyjne menu na komunię
Co to jest przyjęcie komunijne?
Przyjęcie komunijne to spore przedsięwzięcie – zarówno organizacyjnie, jak i finansowo. Zawsze odbywa się po uroczystości w kościele – to najczęściej uroczysty obiad w gronie najbliższej rodziny. To, jaki będzie miało charakter, zależy od ilości zaproszonych osób – im będzie ich mniej, tych bardziej będzie kameralne.
Jak przygotować menu na komunię w domu?
Menu na komunię w domu – sprawdzone przepisy. Menu na komunię musi być dopracowane i przemyślane: jako przystawki sprawdzą się sałatki oraz koreczki, dania gorące na komunię to najczęściej rosół oraz pieczone mięsa. Przedstawiamy przykładowe menu na komunię na 30 osób – także w wersji wegetariańskiej. fot. Adobe Stock.
Co podać na komunię?
Menu na komunię: co podać na przyjęciu w domu? Przystawki. Przykładowe menu komunijne w domu powinno zawierać zupę, drugie danie oraz deser, którym zazwyczaj jest efektowny tort komunijny. Odgrzanie zupy przygotowanej w sporej ilości może jednak zająć sporo czasu.
Jaki jest najlepszy rosół na komunię?
Klasyczny rosół będzie więc doskonałą opcją na przyjęcie komunijne. Możesz go oczywiście zastąpić inną zupą – byle równie lekką! Doskonale sprawdzą się kremy warzywne, a także minestrone, czyli włoska odsłona zupy jarzynowej – bulion z pieczonymi warzywami i cienkim makaronem.
Jakie dania na 1 komunię w domu?
W zestawie dań na komunię w domu, powinno znaleźć się jedno danie główne. Może to być pieczeń, zupa i kilka świeżych surówek (wiosna w pełni, skorzystajmy więc z nowalijek oraz świeżych warzyw). Przygotowanie pieczeni wołowej jest zawsze uniwersalnym i dobrym pomysłem. Do obiadu warto podać owocowy kompot.
Co na obiad dla gosci na komunię?
Taki obiad na komunię powinien składać się z dwóch dań: zupy, dania głównego oraz świeżych surówek (warto skorzystać z nowalijek, na które jest wtedy pora). Uniwersalnym pomysłem na komunijny obiad 2022 jest rosół oraz pieczeń. Warto pomyśleć też nad owocowym kompotem, który podkreśli smak dania głównego.
Co na przystawkę na komunię?
Na przyjęciach dużą popularnością cieszą się zawsze sałatki. My proponujemy kultową sałatkę gyros i sprawdzoną sałatkę Cezar. Często spotykaną przystawką na komunię jest też popularna sałatka jarzynowa, ale my proponujemy sałatkę z makaronem.
Co można zrobić na kolację komunijna?
Uzupełnieniem uroczystej kolacji komunijnej będą klasyczne przekąski, które podasz po zaserwowaniu pierwszego i drugiego dania lub na kolację po deserze. Doskonale sprawdzi się talerz wędlin i pieczonego mięsa z dodatkami: chrzanem, ćwikłami oraz wyborem konfitur, np. żurawinowej, śliwkowej czy borówkowej.
Jakie ciasta na przyjęcie komunijne?
Sernik, babeczki, kostki…
Wśród najpopularniejszych rodzajów ciast na komunię królują serniki i kostki w różnych odsłonach. Pani Walewska, kostka cappuccino, alpejska, hiszpańska czy malinowa chmurka z pewnością urzekną gości.
Jakie owoce na stół komunijny?
Liderem o każdej porze roku są winogrona: białe, różowe bądź czerwone. Można je podawać na gałązkach, a także z innymi owocami jako szaszłyki. Nie sposób zapomnieć również o pomarańczach, mandarynkach, kiwi czy bananach.
Co można podać na przystawkę?
Przystawki i Przekąski – Przepisy
Jakie surówki na komunię?
Zainteresowanie gości wzbudzi z pewnością warzywna sałatka z marynowanymi pieczarkami i chrupiącym boczkiem, sałatka z szynką, serem i papryką lub sałatka z kurczakiem. Druga opcja z dodatkiem mięsa to sałatka rybna. Pierwsze skojarzenie to prosta do przygotowania sałatka z tuńczykiem.
Ile bierze kucharka za komunię 2021?
wynagrodzenie dla kucharki: ok. 20 – 60 złotych/osoba (w zależności od liczby dań, pracochłonności poszczególnych potraw itp.) Niekiedy osoby proponujące przyrządzenie menu komunijnego, współpracują z kelnerami i są w stanie zaproponować całościową obsługę przyjęcia.
Co na fajną kolację?
Przepisy (680)